Archiv - Jak zvítězit nad rýmou a nachlazením.

22.09.2011 21:02


Podzim, krásný barevný pán přišel v plné své kráse, nepřinesl nám jen kouzelně zabarvené listí, ale přinesl nám také podzimní plískanice a nachlazení.

Obyčejná rýma nás dokáže pořádně potrápit, a jak se říká: neléčená trvá sedm dní a léčená týden. Ne vždy je zapotřebí sahat k drahým lékům, které nám nabízí reklamy. Pojďme se proto společně podívat, jaké rady nám doporučují naši přední bylinkáři a léčitelé. Paní Helena Růžičková doporučovala: kolik máte let, tolik nasbírejte kaštanů a přidejte jeden navíc.

Vložte je do plátěného pytlíčku a dejte pod polštář, na kterém spíte. Důležité je, aby sáček, do kterého je uložíte, nebyl z umělých materiálů, ale jen čistě přírodní. Sáček s kaštany sešijete a uložíte tak, aby se vám pohodlně spalo. Pokud nemáte čas hledat kaštany, může vám je nasbírat také někdo jiný. Pozor na to, kde kaštan roste, nesbírejte kaštany v blízkosti hřbitovů nebo v místech o kterých víte, že se tam stala nehoda či jiná nepříjemná událost.
Kaštany do sebe přijímají jakoukoliv energii, a pokud je tato energie hodně negativní, je prokázáno, že vás může pořádně potrápit- nespavostí, únavou, častou rýmou či jinými nemocemi.

Pokud tedy máte správný počet pod polštářem, můžete se těšit, že vás kaštany ochrání před nemocemi, jako je rýma a nachlazení.

Spí se na nich poctivě až do prvního jarního dne, poté se zcela vysušené kaštany odstraní.
Paní Helena je však nevyhazovala, kaštany rozemlela na prášek, který používala na šňupání, který údajně pročistí veškeré dutiny.

Herečka Dáda Patrasová využívá léčivou sílu kaštanů pravidelně v době chřipek a nachlazení.
Obdivuje kaštany pro jejich léčivou moc a proto je má doma na nejrůznějších místech. Je přesvědčená o tom, že jsou léčivé a mají schopnost pohlcovat všechno negativní. Maminka slavné herečky, vyráběla z drcených kaštanů balzám, který zabíral téměř na všechny neduhy.
Pokud vám recepty ještě nestačí, vyzkoušejte si vyrobit vlastní tinkturu.

Recept na kaštanovou tinkturu:
150g čerstvých, jemně nastrouhaných kaštanů vsypeme do uzavíratelné láhve a zalijeme 0,5l lihu (nejlépe 50%, lze použít i slivovici). Za občasného protřepání necháme 3 týdny luhovat, poté přefiltrujeme a opět důkladně uzavřeme. Tinkturu uchováváme v tmavé láhvi.
Tinktura je velmi účinná na problémy s cévami, na bolestivé svaly, kolena, dokonce napomáhá při regeneraci utržené šlachy. Kaštan mimo jiné obsahuje saponiny, které mají protizánětlivý účinek.

Nebaví vás vyrábět elixíry?

Nevadí, vyrobte si z kaštanů zvířátka či jiné postavičky, nejen, že se pobavíte a zapomenete na starosti všedních dnů, vaši aktivitu ocení i děti nebo vnoučata.