Archiv - Několik rad pro krásu a zdraví.

22.09.2011 21:27

 

 

Léto máme v plném proudu a spousta z nás vzpomíná na chladnější měsíce. Dnes téma opět odlehčíme a povíme si, jak si pomoct od různých neduhů přírodní cestou. Jak jste na tom, milé čtenářky, saháte v případě bolesti po tabletě, nebo prášek vezmete až jako poslední možnost, když selhaly všechny přírodní metody?

Častý problém, který nás sužuje, bývá nervové napětí – deprese. Jak na ni?

 

Vnitřně

 

Rozmačkáme banán a přidáme k němu šťávu z jednoho pomeranče, z půlky citronu, 1 lžíci medu a špetku ženšeňového prášku. Uděláme kaši a jíme zcela pomalu.

Vezmeme šťávu z jednoho grepu a jednoho pomeranče a přidáme 1 lžíci medu, špetku ženšeňového prášku a špetku šalvějových lístků, které rozemneme mezi prsty. Pijeme pomalu.

 

Zevně

 

Vezmeme jeden banán, rozmačkáme ho a přidáme 1 lžíci medu, špetku prášku z muškátového oříšku, 1 špetku ženšeňového prášku, 1 špetku hřebíčku v prášku a lžičku čistého alkoholu – na Valašsku slivovice a jinak dle krajových zvyklostí a chuti. Získaná směs se použije jako obklad přiložený na solar plexus a nechá se působit 1 hodinu.

 

Solar plexus je vlastně takový náš vysílač. U mě funguje tak, že pokud mám blížící se problém, který zatím neznám, ale má přijít, začne mě píchat na solaru. Z počátku jsem byla nešťastná, protože bolest byla tak silná, že jsem měla obavy z nějakého onemocnění, teď už to mám docela srovnané a vím, že pokud mě bolí právě tam, bude „veselo“. Dokonce mi funguje na „dálku“ a dokáže rozpoznat  povahy nebo nálady jiných.

 

Vyzkoušejte si, jak to funguje u vás, každá máme určité signály, které nám tělo vysílá, jenom v této uspěchané době si nějak zapomínáme všímat, co nám naše tělo sděluje.

 

Harmonizující barvy

 

Příznivou barvou při depresích je oranžová. Ale také frekvence žluté barvy má povzbuzující, pozitivní efekt na nervy a posiluje je. Ozařovaní se má provádět každý den 20 minut.

Při depresích by se mělo dbát na to, abychom nosili světlé oblečení zejména žluté nebo oranžové barvy. Stejně tak je důležitá lehká strava, která obsahuje mnoho ovoce a zeleniny. Vybírejte potraviny v těchto barvách a uvidíte, jak se vám unavený organismus odvděčí.

 

Harmonizující drahokamy

 

Na posílení nervů : dolomit, jade, lapis lazuli, safír, jadeit.

Proti depresím : spinel, dolomit, selenit, rodochorosit, bowenit.

Peridot je uklidňující drahokam, zatímco diamant a citrín působí efektivně proti negativním myšlenkám.

Harmonizující body, které můžeme doplňkově stimulovat, se nacházejí na vnitřní straně obou prsteníčků, na spodní části nehtu.