Archiv - Několik rad pro krásu a zdraví.

24.09.2011 17:07

 

Léto máme v plném proudu a spousta z nás vzpomíná na chladnější měsíce. Dnes téma opět odlehčíme a povíme si, jak si pomoct od různých neduhů přírodní cestou. Jak jste na tom, milé čtenářky, saháte v případě bolesti po tabletě, nebo prášek vezmete až jako poslední možnost, když selhaly všechny přírodní metody?

Častý problém, který nás sužuje, bývá nervové napětí – deprese. Jak na ni?

 

Vnitřně

 

Rozmačkáme banán a přidáme k němu šťávu z jednoho pomeranče, z půlky citronu, 1 lžíci medu a špetku ženšeňového prášku. Uděláme kaši a jíme zcela pomalu.

Vezmeme šťávu z jednoho grepu a jednoho pomeranče a přidáme 1 lžíci medu, špetku ženšeňového prášku a špetku šalvějových lístků, které rozemneme mezi prsty. Pijeme pomalu.

 

Zevně

 

Vezmeme jeden banán, rozmačkáme ho a přidáme 1 lžíci medu, špetku prášku z muškátového oříšku, 1 špetku ženšeňového prášku, 1 špetku hřebíčku v prášku a lžičku čistého alkoholu – na Valašsku slivovice a jinak dle krajových zvyklostí a chuti. Získaná směs se použije jako obklad přiložený na solar plexus a nechá se působit 1 hodinu.

 

Solar plexus je vlastně takový náš vysílač. U mě funguje tak, že pokud mám blížící se problém, který zatím neznám, ale má přijít, začne mě píchat na solaru. Z počátku jsem byla nešťastná, protože bolest byla tak silná, že jsem měla obavy z nějakého onemocnění, teď už to mám docela srovnané a vím, že pokud mě bolí právě tam, bude „veselo“. Dokonce mi funguje na „dálku“ a dokáže rozpoznat  povahy nebo nálady jiných.

 

Vyzkoušejte si, jak to funguje u vás, každá máme určité signály, které nám tělo vysílá, jenom v této uspěchané době si nějak zapomínáme všímat, co nám naše tělo sděluje.

 

Harmonizující barvy

 

Příznivou barvou při depresích je oranžová. Ale také frekvence žluté barvy má povzbuzující, pozitivní efekt na nervy a posiluje je. Ozařovaní se má provádět každý den 20 minut.

Při depresích by se mělo dbát na to, abychom nosili světlé oblečení zejména žluté nebo oranžové barvy. Stejně tak je důležitá lehká strava, která obsahuje mnoho ovoce a zeleniny. Vybírejte potraviny v těchto barvách a uvidíte, jak se vám unavený organismus odvděčí.

 

Harmonizující drahokamy

 

Na posílení nervů : dolomit, jade, lapis lazuli, safír, jadeit.

Proti depresím : spinel, dolomit, selenit, rodochorosit, bowenit.

Peridot je uklidňující drahokam, zatímco diamant a citrín působí efektivně proti negativním myšlenkám.

Harmonizující body, které můžeme doplňkově stimulovat, se nacházejí na vnitřní straně obou prsteníčků, na spodní části nehtu.

 

Poruchy spánku a jiné neduhy.

 

V minulém díle jsme si pověděly, jak na depresi. Dnes vám poradím, jak zatočíme s nespavostí. Když se v noci nevyspím, celý den je naruby, třeští mi hlava a chodím jako mátoha.

 

Poruchy spánku

 

Vymačkáme šťávu z jednoho grepu a jednoho pomeranče, přidáme lžičku medu, špetku ženšenového prášku a špetku zázvorového prášku. Nápoj pijeme velmi pomalu půl hodiny před spaním.

 

Nebo: vezmeme sklenici horkého mléka a přidáme 2 lžičky medu a špetku mletého hřebíčku. Opět pijeme pomalu půl hodiny před ulehnutím.

 

Hřebíček má silný uklidňující účinek. Jestli vám nechutná mléko ani čerstvá šťáva, vyzkoušejte masáž spánků. Ohřejeme trochu sezamového oleje a přidáme špetku mletého hřebíčku. Tekutinou si lehce masírujeme spánky, oba ušní lalůčky a chodidla.

 

Harmonizující barvy

 

Při poruchách spánku je nejvhodnější modrá barva. Je možné umístit modré světlo na noční stolek, aby se tak dosáhlo působení, které podporuje spánek. Také zelená barva a barvy čakry srdce mají zklidňující, harmonizující funkci.

Naslouchejte svému tělu a ono vám napoví, která barva je nejvhodnější.

 

Harmonizující drahokamy

 

Spánek podporují lapis lazuli, ametyst, safír, turmalín, karneol. Zklidňující účinek na nervový systém mají fluorit, topas, hyacint, bowenit, smaragd a jadeit.

 

Sára a její čarování. Zatočíme s migrénou.

 

Bolesti hlavy jsou v dnešní uspěchané době běžným problémem. Ženy jsou k nim náchylnější než muži a vědci se shodli, že příčinou jsou převážně emociální poruchy. Hlava reaguje ze všech orgánů nejrychleji, jsme-li vnitřně napjatí. Téměř okamžitě nastanou problémy – bolesti a napětí.

Podívejme se teď na migrénu trošku nevědecky.

Lidé, kteří často trpí migrénami, mohou mít potlačené agrese v některých oblastech svého citového života. Většina nevyřešených duševních konfliktů souvisí s city, které mohou mít svůj počátek již v dětství.

Například: „Jsem pod strašným tlakem" nebo „Jsem nespokojený se svým životem" jsou typické příklady pro vznik migrény.

Bolesti hlavy nás přímo vyzývají, abychom odstranili vnitřní napětí a abychom se vyrovnali s konflikty, které vedly ke vzniku migrény.

Jako první pomoc je doporučována koupel nohou, protože může působit přes reflexní zóny v nohou.

Jestliže trpíte dlouhodobými bolestmi hlavy, zkuste si položit následující otázky:

Proč nejsem spokojená se svým životem?

Proč neumím snést žádnou kritiku?

Co mne vystavuje přílišnému tlaku?

Z čeho mám strach?

 

Harmonizující barvy 

 

Nejvhodnější barvou při všech druzích bolesti hlavy je modrá. Při migréně je uklidňující barvou fialová. Zelená barva také působí blahodárně a je velmi vhodná při meditaci.

Harmonizující kameny 

Uklidňující účinek mají: topas, tyrkys, bílý turmalín, jantar, hematit, smaragd, gagát, safír, akvamarín, křišťál a lapis lazuli.

Při migréně: ametyst a gagát.

Při akutních bolestech je možné stimulovat harmonizační bod, který se nachází na obou rukou mezi palcem a ukazováčkem.

Migréna vnitřně

Sklenice teplého mléka se špetkou zázvorového prášku. Pijeme tak horké, jak jen to jde, a to zcela pomalu.

Bolesti hlavy vnitřně

Šálek černé kávy, kterou můžeme osladit trochou ovocného cukru a přidat šťávu z poloviny citronu. Nápoj pijeme pomalu a opakovaně v případě potřeby.

Vhodné jsou také zelené obklady, které přikládáme na šíji. Mají být tak horké, jak jen to jde.