Čarování při úplňku.

09.03.2011 00:00

Zima je doopravdy pryč a já se přiznávám, že jsem na nějaké velké kouzlení vůbec neměla náladu. Ale teď je všechno jiné – jaro konečně přišlo, sluníčko se svými paprsky probudilo moje otupělé tělo a dodalo mi tolik potřebnou energii.

Letošní zima dala zabrat opravdu každému, a tak je nejvyšší čas pořádně se odměnit nebo se alespoň trošku rozmazlit. První, co jsem udělala, bylo vyhození a likvidace všech sušených a umělých kytek. Do kbelíku jsem kápla eukalyptový olej a pořádně omyla celý pokoj včetně postelí a matrací.

Já vím, ptáte se, copak to je za kouzlení, ale věřte mi, že čistý pokoj znamená také pročištění vašich myšlenek a ten pocit za to určitě stojí.

Zbavila jsem se všeho nepotřebného a nálada se mi zlepšovala. Za odměnu jsem si slíbila návštěvu kamínkového obchodu, to bude zase něco. Vždycky si slibuji, že nakoupím jen něco pro radost. Prodavačku poprosím, ať hlídá ceny, a nechávám si přepočítávat nákup. Nakonec to vzdám, a když mi řekne konečnou částku, je pozdě a já se nedokážu rozloučit ani s jedním. Tak třeba takový nádherný růženín, tygří oko nebo jaspis – to je nádhera a moje nálada stoupá rychlostí blesku. Jak málo stačí k radosti.

Ten pocit mi za to stojí. Udělala jsem si radost a večer při úplňku vytáhnu svíčky a začnu.

Jak jste na tom vy, milé čtenářky? Také vás okouzlily polodrahokamy a návštěva obchodu je pro vás boj, stejně jako pro mě?

Ještě přihodím svíčky, ale opravdu rychle, abych náhodou nekoupila ještě něco navíc.

Většinou používám bílé svíce, protože jsou univerzální. Při chybějící energii sahám po červené či rudé svíci, a když chci své tělo zregenerovat, používám svíce světlezelené nebo blankytně modré.

Pro dokonalou očistu a harmonii je ideální umýt se pod tekoucí vodou. Já si představuji, jak všechny problémy a starosti smývám z těla pryč. Obvykle stačí chvilinka a cítím se moc příjemně. Pokud mi někdo hodně znepříjemnil den, stojím a nechám vodu volně stékat, dokud nepocítím úlevu. V tomto případě nečekám na úplněk, ale očistu vodou provádím nezávisle na lunárních cyklech.

Zapálím si svíčky a pozoruji jeden plamínek. Nakonec zavírám oči a plamen se před nimi mihotá, jako bych je měla stále otevřené. Je to moc příjemný pocit.

Jestli vám světlo svíčky nedělá dobře na oči, nevadí. Postačí příjemná relaxační hudba nebo cokoliv, co je vám příjemné a milé.

Jestliže mám problém a nevím, jak dál, napíšu si všechno na bílý papír, potom jej zmuchlám do malé kuličky a spálím v misce. Popel vyhodím ven a představuji si, jak starosti odcházejí.

Při úplňku poprosím Měsíc o pomoc, a protože jsem důkladná, zopakuji mu své obavy a předám mu je všechny k vyřešení.

Vypiji sklenici čisté vody a poděkuji za pomoc. Většinou jsem příjemně unavená, takže usínám ve chvilince s pocitem štěstí a klidu. Jak se říká, ráno je moudřejší večera, a mě tohle malinkaté večerní čarování dostalo do krásného a čistého pocitu radosti.

Jestli se vám povídání líbilo, příště si můžeme vykouzlit příjemné a léčivé účinky světelného spektra. Řeknu vám něco o barvách a jejich využití.

 

Kouzelný den vám přeje vaše Sára