Evelýna, Evelína, Evelyn, Evelin přinášejí radost, světlo. Čarování s Katarínou, je novoluní.

29.08.2011 08:54

 

Několik podob má dnešní sváteční jméno. Tak jako tak je nositelek dohromady kolem tisícovky. V kalendáři je nicméne napsáno Evelýna, tak se toho budu držet. Toto jméno, pravděpodobně keltské – Eiblinn, znamená radost, světlo. Pokud je však odvozeno z francouzského Aveline, jde o oříšek. Lesní. Další verze pokukazuje na hebrejské Eva, což znamená živá. Tak si vyberte, všechny výrazy jsou hezké a všechny dívky různých podob tohoto jména ovlivňuje přes klíčovou inicálu vnímavá pětka. Je to vyrovnané číslo, které dodává sílu a vyrovnanost, však je na pomyslné přímce jedna až devět uprostřed. Pětka je svá, nenechá s sebou moc manipulovat, ráda se dělí o své poznatky a někdy také poučuje ostatní.

K pětce ve jménu má herečka Evelyna Steimarová ještě šarmantní, přátelskou, kreativní, tvořivou trojku jako životní číslo. Dcera herečky (přijala po ní příjmení) a automobilového závodníka, maminka Aničky Polívkové, nevlastní sestra Jiřího Kodeta. Chtěla být lékařkou, to se ale nezdálo komunistům, kteří jí studium neumožnili. A tak, než si udělala aspoň zdravotnický kurz a mohla pracovat jako zubní instrumentářka, si vydělávala jako dělnice v pekárně a sodovkárně. Herectí jí však bylo souzeno. Do prvního filmu – Na laně, se v roce 1963 dostala konkurzem. Výčet děl, kde hrála, už by nebyl zajímavý, zajímavé je, že se talent prosadil, což jí tak trochu umožnila i uvolněná šedesátá léta.

Byla dvakrát vdaná, poprvé za Ladislava Freje, který měl pak za manželku Věru Galatíkovou, podruhé za textaře Zdeňka Rytíře. Samozřejmě že jí složil písničku s názvem Evelýna, zpíval ji Václav Neckář. Měli spolu dceru Vendulku, dnes tanečnici, Anička se narodila ze vztahu s Bolkem, který skončil dřív, než by skončil na radnici.

Nedávno jsem viděla v La Fabrice komedii Interkontinentální krasavice, představení plné gagů, pohybu a úžasného herectví Aničky a Marty Issové. Svou slabost pro první z nich prostě nezapřu.Ale nepíšu o ní, píšu o dnešních oslavenkyních, kterým už jen popřeju krásný svátek v předposledním prázdninovém dni. Nevím, kdy půjdou děti dnes narozené do školy, zda jim rodiče první třídu neodloží o rok, vím ale, že budou mít životní číslo pět. Tak ať jsou s ním spokojené, já bych byla.

 

A protože je dnes novoluní, předávám slovo čarodějce, malířce, kartářce Kataríně Jančové, která opět připravila kouzlo. Tentokrát si s ní můžete přivolat práci.

„Nov v Panně začíná v 5.04. Měsíc bude asi dva týdny dorůstat, neboli přibývat. To je výborný čas pro získání nebo přivolání práce a tím i potřebných peněz.

Kouzlo budeme provádět až do úplňku, který nastane 12. září, každé ráno při východu slunce – musíme si přivstat.

Potřebujeme 14 zlatých nebo žlutých svíček, skořicový olej a tři mince žluté barvy – nejlépe dvacetikoruny, a jehlu.

Do svíce vyryjeme jehlou, o jaké práci sníme a nebo tam "napíšeme" cokoliv, co potřebujeme v zaměstnání vylepšit. Na prst kápneme tři kapky skořicového oleje a pomalu ho vtíráme do vyrytého přání a vizualizujeme si skutečnost, že se tak už stalo. Svíčku postavíme na východ ke slunci, kolem ní naaranžujeme tři mince a zapálíme ji. Třikrát vyslovíme – nahlas nebo v duchu - tuto modlitbu: Tak jak vychází slunce nad obzor, tak i ke mně přichází vysněná práce, za kterou jsem slušně ohodnocen(a). Děkuji za vyslyšení mého přání.

Zkušené čarodějky už vědí, že svíčka musí vždy dohořet.“

Přidávám se ke Kataríne s přáním, ať se vám vaše sny a přání co nejdříve splní, ale karta, kterou jsem na tento týden vytáhla, moc nadějná není. Devítka žaludová věští sice zprávu, ale na rozdíl od kulového esa ne zrovna takovou, o jakou stojíme. A tak přidávám ještě jedno přání, abychom všichni dostávali jen a jen dobré zprávy a ty horší aby nás jen nakoply k řešení problémů, které se nevyhýbají nikomu, ale opravdu nikomu.

Zdroj: www.kartarka-ola-praha.cz/