Jak sa Jarin rozhodl zatočiť se špínou, prachem …posilněný hrachem.

28.03.2011 13:06

Vánoce aji s Ježiškem už su nenavratně pryč, ale Jarin naš znamy šetřilek, žil tak nejak pořad minulosťou a nedokazal sa rozlučiť ani z vánočním stromečkem ani z papirkama kere mu zbyly z darečku.
Jednuc ňa pozval na kafíčko a dyž sem přišla do světničky, zježily sa mi všecky chlupiska kerem sem kde mjela a věřte, že jich mam převelice dosť.

V chalupce stal obrovitansky kul s větvičkama a opadanym jehličim, kolem teho plno vánočních papiru a zbytečku z kolekce. Šak vubec bych sa nedivila, dyba na mňa vyskočila nejaka kost od večeře. Jarina ty si ale neskutečné prasisko…ty neviš co je povánoční a jarni uklid???
Esli si mysliš, že v takem neporadku budu popijať moju milovanu kavicku toz to si mily ogare na omylu. Rači pudu za robeckama do kravina a sednu si tam na kopku hnoja ten je aspoň na čerstvem luftě, prasačku jeden nepořadny, styď sa !

Jarin sa doopravdicky styděl a přislibil, že sa posilni hrachovou kašou a vrhne sa na uklid.

Tož pozdrav panbu Jarine, ať přitem gruntovaničku nevybuchneš a spánembohem, ozvi sa až budeš mit čisťulinko inač ňa neuvidíš!
Enemže Jarin škemral, prosil ať ho neopušťam, že sa bude snažit všecek nepořádek v rychlosti uklidiť a já su pry pro něho taky odstrašující přiklad a zaroveň dozorkyňa. Tož dobře Jarine, budu na tebe dohlížet s vařechu a eště si posvítím na stařenku, kera sa schovala na pudě. Šak dozajista mjela po kapcach stare cukrovi a včil sa bojí, že dostane přes prstiska.

Stařenka sa s velku nechuťu přištrachala z pudičky a hnedka pobřeskávala, že ma hlad a esli nedostane okamžitě najesť tož možna aji omdli jak je slabulinka. Tož stařenko, že ťa haňba nefackuje, šak cely deň cosik pojidáte a hubisku nezavřete! Nedalo sa svitit, ukňuranci dostali vrchovaty taléřek s hrachem.

Jedli jedli až cely kastrolek vylizali a že by si dali eště mučniček, tož ja vam dam mučniček vy neznabozi…popadla sem koště a hnala je za pracou. Papirky letaly divoce vzduchem, jehliči skončilo v kamnech a Jarin ze stařenku gruntovali až sa jim od řitky kuřilo a dyby enem z práce. Hrachovka udělala svoje a oba dva vybuchovali jak papiňáky, to už bylo na muj fajnovy nosanek moc a odmitla jsem v preplynovane mistnosti ze zdravotnich duvodu sedet.

Abych jim dodala spravnu jiskru tož sem přislíbila za odměnu cosik dobreho na zub, ale přijit mohli na druhy deň až budu neškodni a voňavi.
Ráno sa oba dva hlasili eště než stačil kohut zakokrhať dobré ráno. Smili sa, huby od ucha k uchu a cože pry mam pro ně dobrého na zub???
Šak enem pote dal, napřed si překontroluju vaš jarni uklid a potem přistupime k odmňěňovaníčku. Musela sem uznať, že chalupka byla v pořadku a proto si mohli vytáhnuť z kuzelneho hrnečka po sladkej odměně. Jarin přisahal, že už nikdy nezanedba uklizeničko a polepči sa. Stařenka přikyvovala a šťuřila sa cela šťastná, že mají na rok klid.

Nic sa nebojte vy dva šmudlošci, já vás budu pravidelně kontrolovať a běda vam esli najdu papirek z loňského roku.