Jarní čarování s barvami.

07.04.2011 23:00

Barvy jsou živé zdroje sil, zdraví a radosti, obklopují nás stále, aniž bychom si uvědomovali jejich léčivou sílu. Barvy jsou nejjemnější sluneční síly, které působí léčivě v našem těle.

Každý z nás vnímá barvy úplně jinak, ale na něco reagujeme stejně, např. když vstoupíme do místnosti, která je studeně modrá, klesne naše teplota. Když však vstoupíme do červeně nebo oranžově natřené místnosti, teplota se zvýší, ačkoliv je pokojová teplota v obou případech stejná. Toto je potvrzeno a vyzkoušeno experimentálně.

Červená, oranžová a žlutá jsou teplé, šířící se barvy. Červené barevné vibrace mají oteplující, vitalizující a povzbudivý účinek. Vibrace oranžové barvy jsou nepostradatelné pro zdraví a vitalitu. Vibrace žluté barvy mají povzbudivý účinek, dodávají nám elán a působí pozitivně při únavě, i když nemáme zrovna chuť do práce. Zelená probouzí touhu, která nás nutí k aktivitě. Tato barevná vibrace symbolizuje rovnováhu a harmonii a je velmi důležitá pro celý nervový systém. Proto jsme všichni tak toužebně očekávali jaro, zima byla příliš dlouhá a náš organismus potřeboval pořádně prosvítit a prohřát sluníčkem.

Modrá barva působí chladně a ochlazuje.

Podporuje vyléčení a její účinek je uvolňující a uklidňující. Chladící, uklidňující léčivé prostředky se zpracovávají z modrých rostlin. Babky kořenářky doporučovaly zakrýt obklady modrým šátkem, protože tato barva má antiseptický, chladivý a stahující účinek.

Barva indiga má velký vliv na náš nervový systém a na ducha. 

Zatímco vibrace fialové barvy jsou účinné v duchovní a spirituální oblasti.

Také naše oblečení podléhá barvám, saháme podvědomě po těch kouscích, které nám dodají energii nebo ji naopak tlumí. Měla jsem období, kdy mi hodně chyběla energie, proto jsem neustále sahala po svém červeném triku. Dnes mi leží ve skříni a já si na něj ani nevzpomenu. Dokonce jsem radikálně změnila svůj účes a barvu vlasů, cítila jsem se víc svobodně a najednou jsem dala prostor i jiným barvičkám.

Jak jste na tom vy? Také vás ovlivnila nějaká konkrétní barva? Nemohly jste se také rozloučit s určitým kouskem oblečení? Nebo právě naopak - s láskou jste provedly změny ve svém šatníku a změnily jste účes? Příště si rozebereme podrobněji jednotlivé barvy, terapii a ozařování barevným světlem.

A jedno malé kouzlení pomocí barev na závěr. Pokud nemůžete po náročném dni usnout, zkuste se uvolnit a nechat myšlenky volně plynout. Počítejte od deseti do jedné, a když jste dostatečně uvolněné, tak si místo číslic představujte barvy, např. deset – zelená, devět – červená, osm – modrá…Výsledek vás určitě překvapí.