Kouzelný křišťál, jak ho možná neznáte.

28.03.2011 13:13

Snad každá žena miluje kameny. Jejich dokonalé tvary nás okouzlují a různá zabarvení dokáží vyvolat příjemné pocity a vibrace.
Křišťál není jen tak nějaký kámen, lidé jej odjakživa ctili a využívali jeho magickou sílu k léčení i čarování. Symbolizuje světlo na Zemi, jeho léčivou i očistnou energii. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní nás nabíjí. Zajišťuje rovnováhu, posiluje nás a v meditaci se stává zrcadlem naší duše.

Křišťál - kámen kamenů

Po celá tisíciletí byl tento klenot považován za velmi účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Staří Řekové věřili, že je křišťál zkamenělý led svatých vod, který nikdy neroztaje. Římané jej znali jako lék proti zduření žláz, proti horečkám a na utišení bolestí. Ve středověku byl drcen na prášek a užíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Vkládal se také do úst, aby zmírnil pocit žízně, a položený na jazyku údajně dokázal srazit vysokou teplotu.

Buddhisté tento drahocenný kámen řadí mezi sedm drahocenností, jako kámen duchovního poznání, čistoty a dokonalosti nadhledu.
Šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí stále ještě přivolávají déšť, stejně jako Tibeťané, kteří ho dodnes používají jako lék na otevřené rány. Japoncům symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost a americkým Indiánům je prostředníkem při komunikaci s duchovním světem.

Křišťál a současnost

Jasná a čistá zář křišťálů dokáže povolanému odhalit roušku budoucnosti či minulosti. Léčitelé jej využívají k věštění jako křišťálovou kouli nebo kyvadlo na pomoc při hledání správných odpovědí. Pomáhá nám také k odstraňování různých bloků, karmické zátěže nebo k vyčistění aury. Jeho energie je nekonečná stejně tak jako světlo, které tento klenot vyzařuje.

Působení na naše zdraví

Křišťál má neobyčejnou vlastnost, můžeme jej použít na všechna energetická centra těla a velmi účinně napomáhá při bolestech všeho druhu. Pokud budete trpělivé, naučíte se vnímat jeho energie a časem začnete vnímat i bloky, které máte v těle.
Krystal je jakoby přitahován magnetem, táhne naši ruku vždy k oblasti, která je nějakým způsobem postižena. Chce to trpělivost a nepřestávat naslouchat intuici.

Křišťál pomáhá při nevolnosti, závratích, bolestech hlavě i migréně. Křišťálová voda dokáže zastavit průjem a napomůže při žaludeční nevolnosti. Pokud vás trápí ekzém či spáleniny, potírejte postižené místo několikrát denně touto blahodárnou tekutinou.
Jak vyrobit křišťálovou vodu
Křišťál ponoříme do pramenité vody, kterou necháme celou noc nabíjet vibracemi kamene. Voda se pije na lačný žaludek ráno a před každým jídlem.

Jak pečovat o křišťál

Po každém použití či každodenním nošení kámen či šperk krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, nebo jej přes noc ponecháme v misce s vodou. Křišťál nabíjíme na slunci nebo denním světle. Někdo také využívá silnou moc úplňku. Nezapomeňte, že křišťál by měl dostat vše, co vyžadujeme a potřebujeme sami: vodu, vzduch, slunce, pozornost a také lásku.

Vyzkoušejte, zda jste křišťál zbavili všech negativních energií 

Kámen držíme v dlani a ptáme se svých vnitřních pocitů. Kámen ne zcela zbavený nečistot „pálí“ v dlani. Pokud tomu tak je, musíme očistu opakovat.