My a oni. Chtějte muže, který má ženy opravdu rád...

04.10.2011 09:24

Stále se dozvídáme nové a nové informace, nové studie a originální důvody, PROČ jsme jiní. Na jedné straně dokonalý systém ženského organismu a jeho široký potenciál schopností vedle méně variabilní tělesné schránky mužů, ovšem se schopností lépe se orientovat například v terénu. Co je pravda a co mýtus? Kde se vzaly vtipy o blondýnkách i názor, že ženy k sexu potřebují milovat, zatímco u muže jde předně o tělesné potřeby?

 

Co je zajímavého na našich samcích a v čem zaostávají? A co je z toho vůbec pravda? Kde začíná pověra a kde podložená fakta?

Kdybys četl něco jiného než sportovní přílohu, tak bys věděl spoustu věcí…

Toto jsou podle psychologů nejčastější otázky žen:

Proč je pro tebe řada tří lidí nepřekonatelnou frontou?

Proč nejsi schopen vést dialog na téma „Co se ti na mně líbí?“

Proč tě tak rozčiluje, když se tě zeptám: „Co bylo v práci?“

Proč bezprostředně po sexu usneš jako špalek, zatímco já bych si tak ráda ještě povídala?

Proč tě tak zajímá, co bude k večeři, místo problému, který musí řešit moje kamarádka?

Proč propadáš zoufalství, když tě někdo na dálnici předjede?

Proč si myslíš, že k řízení auta potřebuji dohled statného ošetřovatele?

Jak to, že spolu vůbec vydržíme, když jsme tak rozdílní?

Odpovědět jsme nechali vědce a čísla

Pochopitelně, že většinu věcí tak nějak podvědomě cítíme, ale přeci jen, co je psáno, to je dáno a krom toho, když je tam nějaké to razítko…

Ženy neumí řídit?

Jenomže podle zprávy Autoklubu České republiky, která hodnotila řidiče, je daleko více arogantních a agresivních řidičů mezi muži. Ženy podle ní také jezdí pomaleji, rozvážněji a způsobují mnohem méně nehod.

Aha, ta čísla, že?

Takže, ženy způsobí zhruba jen 16 % nehod z celkového počtu. Jo, a když už bourají, tak to nebývají nehody smrtelné. Proč? Protože musíme vnímat hrozně moc věcí okolo – provoz, světla, chodce, značky… a v tom jsou ženy jednoznačně schopnější.

Čtení v mapách

Muži se sice lépe orientují ve vnějším světě, ale my zase v tom vnitřním. Žena dobře čte v pocitech a muž v terénu.

Proč milujeme v intimních chvílích tlumené světlo?

Není to žádná infantilní, ženská ostýchavost, nebo rafinované zneviditelnění kosmetických nedostatků, ale chemie. Ženský hormon estrogen totiž způsobuje vyšší citlivost ženy na světlo. Je nám v šeru při vzrušení lépe.

Proč čokoláda?

Kakao, a tím pádem i čokoláda, zase obsahuje látky, které vyvolávají u ženy podobné pocity jako marihuana, včetně větší sexuální povolnosti.

A k čemu je nám líbání?

Ženský mozek dokáže během pár vteřin líbání odhalit čichem a chutí rozdíly v genech a výkonnost imunitního systému potencionálního otce případných dětí. Věda co? (Na co myslí při tom muž? Aha?)


Ženská intuice?

Iracionální tušení, která nás přepadají a napovídají, jestli spolu budou novomanželé od sousedů šťastní, což muži nepokládají za důležité, nám moc pomáhá.


Ženy totiž dokonale vnímají širokou škálu podvědomých signálů.

Jakmile vejdeme do místnosti plné nových a neznámých lidí, okamžitě zmapujeme řeč jejich těla, tón hlasu, skryté významy slov, a do deseti minut, tedy než muž si stihne najít volnou židli a vyndat věci z kapes, my už máme poměrně přesný přehled o tom, že se tady odehrává skrytá bitva o pozice nebo je tu celkem pohoda a támhlety dvě holky balí toho chlapa v hnědé košili.

Ze stejného zdroje také ale pochází podivný nepříjemný pocit, který nás varuje před temnou uličkou. Všimly jsme si totiž divného muže v tramvaji, přečetly jsme si jeho nepřátelský a nervózní postoj a vnímáme, že široko daleko nikdo jiný není.

Ženská logika

Tak tím se prý mnoho mužů vždycky ohání, když mají poslední možnost, jak si zachovat tvář. A jak je to opravdu? Naše logika je o celku.

Celostní myšlení je doménou žen. My totiž do svého myšlení zapojujeme kromě faktů i intuici a emoce. Takže my uvažujeme logicky, a navíc ještě intuitivně a emocionálně.

Progestron kontra testosteron

Žádná sláva, pánové. Máte ho víc než my. A jaký má dopad?


Slovy psychloga: „Dospívající chlapci obdivují agresivní scény a pamatují si je. Dívky obecně tento typ filmů příliš nezajímá. Testosteron a kriminalita jdou ruku v ruce.“

Mozkové buňky blondýnek umírají osamocené

Móc vtipné. Jenže, zase máme k ruce vědce:

Světlé vlasy jsou znakem vysoké hladiny estrogenu a plodnosti. Navíc většině blondýnek nevydrží jejich barva déle než do druhého dítěte, protože jim po porodu klesne hladina estrogenu.

A to ještě není všechno.

Mužské rýpání na téma ženské mozky a podobně má jeden háček. Vlastně víc.

Chcete to vědět, pánové?

 

Náš mozek nikdy nespí


Když je muž v klidu, utichá až 70 % jeho mozkových center. Když je žena v klidu, je 90 % stále v pohotovostním stavu!


Žena dobrou spoluprací obou hemisfér mozku odhalí ve skupině lidí, kdo ke komu patří a kteří lidé se nesnášejí. Ženy také lépe čtou řeč těla, a proto snadno v přímém kontaktu prokouknou lhaní mužů.


Mozek žen je nepatrně menší než mozek mužů. V testech inteligence ovšem dosahují ženy o 3 % lepších výsledků než muži.


Dívky většinou dříve mluví než chlapci, dříve čtou a rychleji se učí cizím jazykům. Chlapci mají zase náskok v matematice a hlavolamech. To je proto, že u chlapců se rychleji rozvíjí pravá hemisféra a u dívek levá.


Mozek mužů je naprogramován tak, aby vždy řešil jen jeden problém. Ženy mají schopnost dělat zároveň různé věci a užívají obě hemisféry.


A máme ještě perličku

Všichni chlapi si ženský mozek alespoň chvilku vyzkouší.

Teda pardon, ale bohužel jen do osmého prenatálního měsíce vývoje plodu.

Startujeme totiž všichni s mozkem ženským.

Pak mužům příroda ten jejich pěkně vygumuje a předělá.


A to jsem si nevymyslela, i když je ženský mozek vybavený mnohem lepší schopností obrazotvornosti a fantazie (vyjma leváků). Na tohle totiž přišli vědci hned ze tří států. Z USA, Kanady a Španělska (takže né křováci, mrzuté, že?).


V osmém týdnu prenatálního vývoje plodu, když je mozek ještě nastavený jako mozek ženy, se začne hormonální hladina chovat zcela jinak a mozek se přizpůsobí mozku muže.


V tu dobu se zvedne silná vlna hormonu testosteronu, která doslova zlikviduje některé buňky z center komunikace, a naopak založí nové buňky v centrech akce a agrese.


V ženském mozku naopak ponechá více spojů v centrech komunikace a zpracování emocí. Výsledkem je, že například, a to asi není žádné překvapení, muži nemají pro komunikaci takový přirozený potenciál jako ženy.

Díky tomu, že se to mužům pomotá a promění v hlavě už ve druhém měsíci, co jsou v bříšku, musí se smířit s tím, že zatímco oni v průměru řeknou za den asi sedm tisíc slov, my jich zvládneme až dvacet tisíc.

Malý manuál pro muže

"Domnívám se, že žena je pro muže nejen onou lepší polovičkou, ale že si zaslouží podstatně více vnitřní pozornosti, než povrchního hodnocení či cestu humoru. Pokud muž opravdu chce, může ženě pozorumnět. A jak to udělá, začne ji obdivovat".
PhDr. Szantó


Když si stěžuje na kolegyně v práci:

Vyjádřete svou účast (slovy). V žádném případě ji nestavte do konfrontační situace stylem: Tak jí to řekni, když ti to tak vadí. Chce si povídat, ne válčit.

Potřebuje něco opravit, a už to omílá týden.

Sedněte si a napište co chce, abyste udělali, a pak to jedno po druhém spravte, kupte a zařiďte. Stejně se tomu nevyhnete.

Chce si promluvit o vašem manželství.

Platí stejný návod jako v případě urgovaných oprav v domácnosti. Model řekneme si to jindy je ŠPATNĚ, jindy už nemusí přijít, protože to může místo vás vyřešit s pěti kamarádkami, což může být velmi fatální právě pro to manželství.

Když se tváří jako mučedník.

Na otázku „Co je ti?“ Odpoví „Nic.“ Neznamená to ale, že vás to přestane zajímat, protože nic neznamená nic, ale naopak něco důležitého, o čem se jí špatně hovoří. Odpověď „Tak to jsem rád“ je ŠPATNÁ! „Miláčku, pojď ke mně a řekni mi, co tě trápí“ a letmý polibek JE SPRÁVNĚ! Potřebuje dodat odvahy a důvěřovat.

Když zazvoní zvonek

...a ona ohlásí radostně „To bude Gábina, Klára, Dana, Šárka a Romana,“ tak teď se můžete na šest hodin vzdálit.

Tolik rady pro muže.

A ještě jedna opravdu vážně míněná rada ode mě:


CHTĚJTE MUŽE, KTERÝ MÁ RÁD ŽENY

 

Chvilku se zamyslete…

To, co zní zdánlivě strašně banálně, je skutečně vážné a na první pohled není patrný rozdíl.


Téměř každý muž nám hned z první řekne, že má rád ženy. Ale ono to tak ve skutečnosti hodně často uvnitř něho není. A poznáte to, jenže to málokterá z nás umí pojmenovat a oddělit.

Totiž: Je propastný rozdíl mezi mužem, který má rád ženy a mužem, který má ženy rád.

Máme intuici a talent číst energii a náladu, tak to používejme! Moc nám to pomůže.

Od chvíle, kdy mi to došlo, to sleduji a zjišťuji ten rozdíl.

Příklad? Tak například pan psycholog, který mi sumarizoval před časem některá čísla a údaje uvedené shora. Doktor Zdeněk Szantó, pán něco málo pod padesát.

Na tom člověku bylo vidět s jakou úctou a náklonností o ženách a jejich schopnostech i povaze hovořil.

Z jeho komunikace jsem cítila skutečnou lásku a současně to vyvolávalo pocit absolutní důvěry. Jako ženu, mě jeho způsob komunikace a vyzařování uklidňovaly. Měla jsem v něm přítele a do rozhovoru rovného partnera. Jeho pohled, kterým se na mě díval, byl tak nějak jiný. Doopravdy láskyplný.

Necítila jsem stín despektu, nebo ten zvláštní pocit, který žena zpravidla toleruje, že je něčím méně kvalitním. Pocit který je cítit z mnoha mužů i přes to, že se právě chovají zdvořile.

Ono je rozdíl, mezi zdvořilostí a skutečnou vnitřní láskou a náklonností. V ten moment to není jen o jedné osobě, ale o celku. A to je poznat.

A ještě něco: Je málo mužů, kteří mají ženy skutečně rádi.

Jsou to drobné nuance, ale já si uvědomila, jak strašně je tohle důležité, protože:

Muž, který má opravdu rád ženy, jim neublíží!

Někdy si to zkuste zcela objektivně vysledovat. Fakt to jde.

Nakonec, talent na to máme desetkrát vyvinutější, nežli muži.


Michaela

články, soutěže, horoskopy a spoustu zajímavostí naleznete zde:

https://www.popelky.cz/home.html