Radčin tekutý karamel a ghí

26.07.2013 10:38

 

 

Organismus spotřebuje mnoho minerálů, aby bílý cukr přeměnil na zásaditý a mohl z něho mít správný užitek. Proto je třeba organismu vycházet vstříc a nabídnout tělu cukr v takové podobě, aby jej co nejméně zatěžoval, byl lehce stravitelný, a uložil se v něm jako čistá energetická zásoba.

S tekutým karamelem pracujeme stejně jako s bílým či hnědým cukrem. Je ho možno použít např. do sladkých těst, do krémů i do šlehačky. Další možné využití je na polévání ovoce a palačinek. Karamel najde své uplatnění i při zdobení zákusků, dortů, i jako sladidlo do kávy, čajů. Uchovává se v pokojové teplotě. Tato velmi chutná úprava cukru je vhodná pro širokou veřejnost, hlavně však pro diabetiky a děti.

 

Přepuštěné máslo je normální máslo, které je vařením zbavené vody a syrovátky. Přepuštěné máslo vyžaduje spoustu hodin práce a trpělivost. Je chutnější než klasické máslo, je takové jakoby odlehčené. Ghí je sanskrtský termín pro tuto tepelnou úpravu. Takto připravené máslo vydrží téměř neomezeně dlouhou dobu bez jakýchkoliv konzervačních látek. Nemusí se uchovávat v lednici. Nádobu s ním uzavírejte kvůli příchutím a vůním z okolí.
Přepuštěné máslo má slabě nasládlou, lahodnou chuť. Můžeme ho použít všude tam, kde ostatní tuky: k pečení, k dušení zeleniny i masa, ke zjemnění chuti pokrmů, do polévek, omáček, pomazánek. Sladkosti z ghí dlouho vydrží, po ztuhnutí se dá namazat i na pečivo. Jeho největší předností je zahřátí na vysoké teploty při smažení.

 

kde můžete tyto dobroty sehnat:

www.odradky.cz/